Akyürek Taşıma Aracı (ATA)

Ülkemizde endüstri 4.0’a geçiş sürecinde tüm sektörlerin taşıma bölümlerinde verimliliği artıran otomatik yönlendirmeli araçlara olan talep her geçen gün artış göstermekte. Akyürek Ar-Ge Yazılım-Bilişim A.Ş mühendisleri olarak haberleşme ve ileri konumlama teknolojilerinden faydalanarak görüntü işleme teknikleriyle güvenli çalışabilecek, ERP sistemlerine entegre olabilecek, istasyonlar arası verimli ve sürekli bir taşıma sistemi oluşturduk.

Akyürek Taşıma Aracı, forkliftlerle yapılan tüm taşıma işlerini otonom olarak rahatlıkla yapabilir. Makine imalat, metal, otomotiv, ağaç, gıda ve savuma sanayi sektörleri için özel olarak tasarlanmıştır.Akyürek Taşıma Aracı’nın piyasadaki benzerlerinden farklı olarak açık ve kapalı alan fark etmeden engebeli zeminlerde de hizmet verebilmektedir. Akyürek “A.T.A İstasyonlar arasında, şerit takip sistemini kullanarak hareket etmektedir. İzlemesi gereken rota bilgisini güzergah üzerinde belirli noktalara yerleştirilen RFID etiketler sayesinde sağlamaktadır. Hareketi sırasında karşılaşabileceği engelleri LIDAR ve kameralar ile tespit edip maksimum güvenlik ile hareket etmektedir.

Otonom aracın tesis içinde veya dışında kurulan haberleşme ve ileri konumlama teknolojilerinden faydalanarak, görüntü işleme teknikleriyle güvenli çalışabilen, kablosuz olarak, Wi-Fi anten sistemi ile yapılan çift yönlü iletişim sayesinde merkezi bir bilgisayardan ve ERP sistemlerine entegre olabilen, istasyonlar arası verimli, sürekliliği olan yeni bir taşıma teknolojisine sahiptir. Aracımız ayrıca kullanıcılarına zemin tadilat masraflarından tasarruf ettirir. ATA, kablosuz olarak, merkezi bir bilgisayardan ve ERP sistemine entegre olarak çalışabilmektedir”

 

 

İletişime Geçin
Ürün Tanıtım Broşürü